Булінг

Булінг - тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного, психологічного) з боку дитини/групи дітей до іншої дитини/дітей.

Основними причинами булінгу є помилкове уявлення про те, що агресивна поведінка допустима, бажання завоювати авторитет в очах друзів та однолітків, стати «популярним», бажання привернути увагу дорослих, компенсація за особистісні невдачі, нудьга, заздрість, злість, жорстокість, підлість, тиск та жорстоке поводження батьків.

Якщо ви стикнулися з булінгом (в будь-якій ролі: свідка, кривдника чи жертви) - зверніться по допомогу до людини, якій довіряєте: батьків, старших братів/сестер, вчителя, класного керівника, психолога, соціального педагога, завуча або зателефонуйте на Національну дитячу гарячу лінію - 0 800 500 225 або 116 111 (безкоштовно, анонімно).