МОП — одна із найстаріших міжнародних міжурядових організацій. У 2025 році їй виповниться 106 років. Свою діяльність вона спрямовує на підтримку демократії і соціального діалогу, боротьбу з бідністю і безробіттям, заборону дитячої праці.
Ідея започаткувати такий особливий день з’явилася після того, як у 1989 році американські та канадські робітники та профспілки провели День вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі. Лише у 2003 році Всесвітній день охорони праці отримав свою сучасну назву.
МОП визначила девіз Дня охорони праці у 2025 році: «Революційні підходи до здоров’я і безпеки: роль ШІ та цифровізації на роботі». (Revolutionizing health and safety: the role of AI and digitalization at work). Ця тема висвітлює вплив новітніх технологій на безпеку та гігієну праці, зокрема:
передові роботизовані системи,
штучний інтелект (AI) і машинне навчання,
безпілотні літальні апарати (БПЛА),
віртуальну та доповнену реальність.
У цей день на інформаційних стендах було розміщено роздатковий матеріал — пам’ятки, буклети з ОП. Учні випускних класів почали готувати із залученням ШІ матеріали для проведення літературної гри «Чиє це життя?».
Викладачі предмету «Захист України» організували ознайомлення учнів з безпілотними літальними апаратами (БПЛА). З новими формами зайнятості, такими як робота на цифрових платформах, а також віддалена, гібридна та дистанційна робота ознайомилися під час профорієнтаційної зустрічі учні 9 класів. Співробітники закладу пройшли Тест до дня ОП.
Усі учасники активностей запам’ятали, що охорона праці формує культуру безпеки, яка захищає сьогодення та творить безпечне майбутнє. 🔮