вночі -1 — 1°

Скажемо булінгу - ні, дружбі - так!

«Скажемо булінгу - ні, дружбі - так!»

Сьогодні на годині спілкування дізнались про те, що  конфлікт стає булінгом, лише коли він повторюється знову і знову. З часом може з’явитися схема поведінки, за якої особа, що поводиться агресивно у конфлікті, загострює конфлікт. Вона має за мету завдати шкоду, викликати страх або тривогу,  створити негативне середовище у школі для іншої особи. Булінг може бути фізичний (завдання ударів, штовхання, пошкодження або крадіжка власності) та психологічний ( виключення інших із групи чи розповсюдження пліток або чуток).

Як же протистояти булінгу?

Треба виховувати в собі культуру спілкування, сприймати людину такою, яка вона є. Також пам’ятати, що соціальний стан не є приводом для цькування, заздрість - негативна риса людини, а сильніший - не означає розумніший. Повага, підтримка один одного, милосердя, толерантність, вміння вибачати та вибачатися допоможуть побудувати стосунки в колективі.

Ти не скривдиш іншого, якщо вираження своєї незгоди почнеш з таких слів:

«Мені так не здається…», «Я думаю по – іншому…» , «У мене інша точка зору…» або  «Я дозволю собі не погодитися з вами…», «На жаль, не можу погодитися з вами…»

Головне у спілкуванні з людьми – почуття терпимості, поваги, взаєморозуміння . У будь – якій ситуації потрібно залишатися людиною.

У кожної людини є право  любити іншого або не любити, поважати або не поважати ...Але ні у кого немає права бити людину по обличчю – нехай навіть просто словесно.

Учні 7-Б  класу