Незвичайні картини

У рамках декади української мови й літератури учні 7-Б класу гімназії (учитель Карпенко В.М.) мали можливість познайомитися з творчістю незвичайного художника Олега Шупляка, автора картин, які він сам називає «двовзорами»: на тлі ілюстрації до літературного твору ми можемо побачити портрет автора цього твору. У художника є такі портрети Тараса Шевченка, Івана Франка, Богдана Лепкого, Лесі Українки та інших письменників (і не тільки). Це дуже нестандартно й оригінально, і саме тому учням було цікаво. А закінчився урок написанням творчої роботи «Незвичайний портрет» на основі картини О.Шупляка «Мені тринадцятий минало» (за поезією Т.Шевченка). За підсумками виконання завдання визначено кращі твори: це роботи Ковальчук Діани, Сафронової Злати, Брунарської Насті, Голяченко Каті, Бойченка Саші.

Ось деякі міркування дітей.

«Після побаченого на картині складається враження, що О.Шупляк – чарівник, який робить звичайне незвичайним. Мені як глядачеві творчість художника запала в душу. Тепер хочеться стежити за його новими картинами та відвідати персональну виставку» (Брунарська А.).

«Фантазія О.Шупляка просто вражає, тому що я й гадки не маю, як намалювати таку картину» (Ковальчук Д.).

«Картини О.Шупляка вражають і не дають відвести погляду. Роботи художника для мене, мабуть, насамперед є знаком того, що наша фантазія невичерпна, що можна придумати щось своє, нове й неповторне» (Сафронова З.).