Ми всі господарі природи, тож збережемо її вроду

Згідно з річним планом роботи гімназії та з метою розвитку творчих здібностей учнів з 16.04.2018 по 27.04.2018 у гімназії пройшла декада природничих наук.

Декада біології, хімії та екології в Бучанській Українській гімназії «Ми всі господарі природи, тож збережемо її вроду».

Розпочалась декада з виставок творчих робіт учнів: «12 квітня – Всесвітній день космонавтики» (5-6 класи), «Природа очима дітей» (7-8 класи), «Екологічні проблеми людства» (9-11класи). Переможцями стали Ланова В.(7 клас), Ковтун В.(9 клас), Купецька Л. (10-А клас).

Екологічний квест «Люби, знай, оберігай» мав на меті виховувати в учнів екологічну культуру, дбайливе ставлення до природи, розвивати пізнавальний інтерес в учнів, уміння працювати в команді. Обидві команди 5-А та 5-Б класів продемонстрували винахідливість, кмітливість, допитливість, креативність.

Учні 9-Б класу під час інтелектуальної гри «Вуглеводи» показали вміння застосовувати набуті знання в нестандартних ситуаціях, допитливість, взаємоповагу та навички спілкування в колективі.

Урок-ода «Вода  — ти саме життя» мав на меті довести, що втручання людини в природу змінює якісний склад води, причина цього — забруднення водойм промисловими й комунальними відходами, добривами, отрутохімікатами. Учні 7 класу представили власні презентації та творчі роботи з теми.

Конференція «Хімічні катастрофи та екологія» пройшла під девізом «Екологія – наука майбутнього, і, можливо, саме існування людини на  планеті буде залежати від її прогресу». Учні 11 класу поглибили знання про антропогенні отрути, які викликають хімічні катастрофи, їх вплив на навколишнє середовище, живі організми.

З учнями 8 класу проведено урок «Фітобар. Чай – напій богів». Діти навчились складати чайні суміші з трав, пояснювати їх цілющі властивості. Струтинська С., Церковнюк Д., Щербина К., Мурміль А. розповіли про чудові традиції родинних вечорів-чаювань, про їх унікальність і значення напою для людини.

Розширити уявлення дітей про природу, про особливості життя тварин, зокрема комах; розвивати вміння спостерігати, порівнювати – усе це стало метою уроку- дослідження «День з життя комах» (6-Б клас). Свої  роботи презентували Духновська К., Лаврінчук Д., Мухіна О., Суворов І., Гринь М..

Свято зустрічі з птахами у 6-А класі сформувало в учнів уявлення про різноманітність і цілісність життя, про значення природи та всіх її компонентів для життя людини. Найактивнішими були учні: Тасенко О., Юшманова О., Шаповал С., Маслова А..

Традиційна конференція для учнів 10-11 класів «Здоровий спосіб життя – вибір молоді»» мала на меті поглибити знання учнів про корисну та якісну їжу; встановити зв'язок між харчовою цінністю і корисністю продуктів та фізичним розвитком, самопочуттям; формувати свідоме ставлення до правильного вибору продуктів; виховувати навички здорового харчування. Активними у підготовці до конференції були учні: Новицька О., Молдован Д., Рагімова Л., Львутіна О..

Незабутньою стала поїздка учнів 5-Б та 6-А в музей «Води».

Учитель хімії Ільїна Н.Є., вчитель біології Стефанова С.В.