Емоційний інтелект сприяє навчанню і волонтерству

У Бучанській Українській гімназії Всеукраїнське молодіжне громадське об’єднання «Студентське братство» організувало чотири презентації для школярів на тему: «Соціально-емоційне навчання і волонтерство у дії». Окрему коротку презентацію програми «Лайонс Квест» «Соціальні та емоційні компетенції ХХІ століття» було проведено після занять для усього педагогічного колективу.

Інформаційно-просвітницькі заходи організувати представники Студентського братства Уляна Ковальчук та Євген Суглобов.

Завдяки педагогічному методу соціально-емоційного навчання «Подумай, поговори, презентуй» гімназистів було інтерактивно залучено до окреслення психологічного портрету емоційно компетентної людини, зданої керувати своїми емоціями, тому усі об’єдналися в дискусійні групи  і кожен присутній долучився до мозкового штурму.

Учні дізналися, що за висновками вчених відчуття щастя лише на 20 % залежить від розумових здібностей, а на 80 % -- саме від емоційного інтелекту - здатності розпізнавати свої емоції, розуміти їх сильні сторони та обмеження, вміння керувати емоціями.

Лектор Студентського братства зазначив: «У країнах Північної Америки і Європи використовуються програми соціального-емоційного та етичного навчання (Social, Emotional and Ethical Learning).Низку відповідних навчальних планів для різних категорій молоді розроблено американським університетом Еморі (Emory University)».

Міністерство освіти і науки підтримує ідею впровадження в Україні західних розробок у цій сфері та вже затвердило перші методичні посібники з соціально-емоційного навчання, які використовуються у рамках  програми «Лайонс Квест» «Соціальні та емоційні компетенції ХХІ століття». Кожна українська школа може почати впроваджувати цю програму, якщо її вчителі пройдуть безкоштовні тренінги, які проводить організація «Лайонс Клабс Інтернешнл – Україна».

За твердженням Студентського братства вчені виявили, що ті діти, які ще змалечку навчилися спершу думати, а потім реагувати на свої емоції, в дорослому віці мають кращий добробут і краще здоров’я. Крім навчальних закладів застосувати навички соціально-емоційного навчання можна у громадській активності. Участь у волонтерських заходах дає нагоду проявити емоційні та соціальні компетенції, здатність дбати про інших – про свою громаду, країну та планету загалом. Наприклад, розуміти причини глобального потепління, роз’яснювати проблему зміни клімату та способи мінімізації викидів парникових газів, які виникають від спалювання трави чи листя.  Після презентації зацікавлені школярі записалися у волонтери. Просвітницькі заходи щодо важливості емоційного інтелекту ВМГО «Студентське братство» провело вже у 12 містах, розташованих у семи регіонах України.