вночі -1 — 1°

2019 Україна відзначає 100-й ювілей підписання "Акту Злуки"

День соборності (День Злуки) України 2019 року у Бучанській Українській гімназії

День соборності відзначається щорічно 22 січня. Але в цьому році особлива дата, адже 2019 Україна відзначає 100-й ювілей підписання "Акту Злуки". Свято приурочене до знаменної історичної дати 1919 року, коли було проголошено Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).

Учні Бучанської Української гімназії долучилися до святкування в рамках проведення декади історії, яка проходить в гімназії. Учнями 10 класу було проведено інформаційну тематичну годину «Соборність України: від ідеї до сьогодення» для 5-11 класів. Під час свята діти згадали важливий момент історичного минулого – Акт Злуки - документ про об'єднання УНР і ЗУНР, який був проголошений на масовому віче, що проходило на Софійській площі Києва 22 січня 1919 року. У цей день дві держави на основі українських земель об'єднувалися в єдину соборну Українську державу - гаранта демократичних прав і свобод громадян.

Старшокласники провели інформаційні хвилинки для молодших учнів під назвою «100 років боротьби». Учні 5-Б класу взяли участь у флешмобі під назвою «Україна – єдина країна», тримаючи в руках літери з гаслом єдності, розгорнули велике синьо-жовте знамено та проспівали Державний Гімн України. Молоде покоління ще раз підтвердило, що воно за цілісність, свободу та мир у нашій країні. Кожен у цей святковий день відчув себе частинкою великої  і дружньої сім’ї, ім’я якій Україна.