Бібліотечний урок

Надворі сніжить, але все одно прийшла весна.  Саме навесні, у прекрасну пору цвітіння ніжних підсніжників, синіх пролісків, на нашій славній Україні народився відомий поет, Великий Кобзар - Тарас Григорович Шевченко. Зараз по всій Україні проходять Шевченківські дні, в які ми всі із вдячністю й теплом згадуємо великого поета.

Щовесни, коли тануть сніги

І на небі засяє веселка,

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуємо пам’ять Шевченка.

Тарас Шевченко писав про долю свого народу, про його славне минуле. Вірші поета були видані окремою книжкою, яка називається «Кобзар». У цій книзі велика сила і мудрість, щирі слова, пройняті великою любов’ю до України.

Зав. бібліотекою Бойко Віра Василівна провела з учнями 5-Б класу бібліотечний урок на тему: «Думи мої, думи мої…», присвячений  ушануванню пам’яті Тараса Шевченка.  Учні читали вірші «І виріс я на чужині», «Мені тринадцятий минало», «Садок вишневий коло хати», «Сестрі», «Не нарікаю я на Бога», «Заповіт» та інші.  Бесіда пройшла у дружній і теплій обстановці.

Дорогі діти! Читайте твори Тараса Григоровича. Вони допоможуть осмислити минуле та зазирнути в майбутнє, відкрити для себе нове в мудрих рядках його творчості.

Нехай «Заповіт» Великого Кобзаря стане заповітом для всіх нас: закликає зберегти мову народу, його звичаї, його пісні й пронести все це через віки. Нехай вогонь його душі запалює у наших серцях іскру Віри, Надії, Любові до свого народу, до рідної землі, нашої Батьківщини.

Спи спокійно, поет!

Ми, нащадки твої,

Пронесем  крізь віки твоє ім’я.

Крізь колючі вітри, крізь жорстокі бої –

Батьківщини сини непоборні.