Посвята в гімназисти

Одним із найважливіших традиційних заходів гімназії є Посвята в гімназисти, яку з часом вирішено було сумістити з іншим важливим святом закладу, що носило назву «Входини» (презентація нового класного клубу і вступ до творчого об’єднання гімназистів «Веселкового млина»). Протягом місяця новоприбулі гімназисти проходять випробування в навчальній і позакласній діяльності, знайомляться зі статутом гімназії, вивчають заповіді гімназиста, гімни гімназії і творчого об’єднання «Веселковий млин», створюють на базі п’ятого класу новий клуб, визначаються з основними напрямками його роботи та обирають самоврядування в класі, готують презентацію новоствореного клубу.  І тільки після цього відбувається посвята в гімназисти з врученням значка та залікової книжки гімназиста, обряду з гімназійним символом – мудрою совою, презентацією нового клубу. Був час, коли символ гімназії , мудра сова, був просто присутній на всіх гімназійних заходах. Пізніше з’явилася ідея об’єднати покоління гімназистів важливим енергетичним зв’язком. Так народилася легенда про те, що поглажування сови принесе успіхи у навчанні і творчості . Спочатку сову передали із рук в руки всім випускникам гімназії на щорічній зустрічі випускників закладу, згодом обряд знайомства з совою став обов’язковим елементом Посвяти .

Творчий конкурс "Таланти твої, гімназіє!"

Весь гімназійний колектив з нетерпінням чекає на проведення в листопаді щорічного фестивалю  «Таланти твої, гімназіє». Саме цей захід дозволяє виявити неабиякі творчі таланти і серед гімназистів, і серед їхніх наставників, що мають змогу протягом трьох тижнів позмагатися у різних номінаціях: з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, технічної творчості, в хореографії, вокальному та театральному мистецтвах, як читці та автори літературних творів, як композитори та виконавці у грі на музичних інструментах, а також - в оригінальних жанрах. Завершується фестиваль святом, де демонструються найяскравіші виступи учасників та нагородження переможців і призерів. Оскільки учасники змагаються в багатьох номінаціях, число призерів іноді сягає 80-ти чоловік. Тобто кожен другий гімназист знаходить свою нішу серед творчої еліти закладу. Протягом багатьох років  форми проведення фестивалю урізноманітнювалися. Так гімназисти з цікавістю віднеслися до проведення хореографічного конкурсу за сценарієм телевізійної програми «Танцюють всі» з виконанням обов’язкової програми для всіх та оригінальної для найсильніших танцювальних пар. Звичайно, для такої форми проведення потрібно було багато зусиль вкласти в підготовку пар гімназійному хореографу. Не менше сподобалася учням і ідея провести вокальний конкурс за сценарієм програми «Зірковий дует», де б у парі з відомим гімназійним вокалістом виступив новачок. Кожного року нові пропозиції спонукають гімназистів шукати і розвивати в собі безліч здібностей і талантів.

 

Вересень у гімназії – це місяць  активного спортивного життя. Адже саме на нього припадає Олімпійський тиждень, проведення Малих олімпійських ігор, Козацьких забав та Дня здоров’я. День здоров’я започаткований ще в перші роки існування гімназії, та за 17 років його проведення цей захід став значно цікавішим. Тепер він  проводиться двічі на рік (восени та навесні), метою його є розвантаження дітей за допомогою активного відпочинку та згуртування колективу.

Весь колектив гімназії (учні, вчителі, представники батьківської громадськості) вирушає в похід на природу. Прибувши на місце, кожен клас обирає собі місце стоянки, отримує маршрутний лист та вирушає в подорож по станціях, де виконує відповідні завдання. Для того, щоб діти відпочивали активно, передбачено декілька спортивних станцій: «Футбол», «Піонербол», «Скакалка», «Естафета», «Влучна», а також  станції «Туристична» (завдання «Павутинка» та «Переправа»), «Театральна» (інсценування пісні), «Художня» («жива» картина) та «Інтелектуальна» (вікторина). Виконуючи завдання, клас отримує певну кількість балів, які виставляє керівник даної станції. Після обіду на природі проводиться імпровізований концерт, до якого кожен клас готує груповий номер (як правило, це пісня під гітарний супровід). Також відбувається нагородження призерів та переможців заходу. Після цього колона гімназистів організовано вирушає до навчального закладу.

 З часом  поновлювався зміст завдань, що виконувалися на станціях. Щоб заохотити учнів до змагань додали завдання на пошук призу за картою для команд, що першими проходять маршрут  (призи заздалегідь ховають організатори у найнесподіваніших місцях).  А для виховання високої екологічної культури гімназистів використовуємо екологічний десант до проведення заходу  (прибирання обраної території старшокласниками)  і після нього (кожен клас прибирає місце свого розташування).

День здоров'я 

Олімпійський тиждень

Козацькі забави

Лютий місяць багатий на традиційні заходи. Найяскравіші з них – День Доброго серця, якому передує Тиждень добрих справ та Фестиваль народів світу, що проводиться  в три етапи . Перший  - це збір інформації про країну та висвітлення її  в презентації, газеті ,  буклеті, інформаційному досьє (на розсуд самоврядування закладу).  Другий етап – знайомство з національною кухнею. Звичайно, учні знаходять такі рецепти страв, які цікаво приготувати і посмакувати разом зі своїми однокласниками. Вони  готують цікаві розповіді про особливості національної кухні, сервірують стіл з урахуванням народних традицій та представляють на розсуд журі.  Третій етап , знайомство з культурою народу, реалізується на заключному святі фестивалю, де кожен клас показує художній номер, що демонструє мистецькі надбання певного народу чи особливості його культури.

Щоб уникнути одноманітності  фестиваль щороку може змінювати тематику, а країни - обиратися за різними принципами. 

 

Проведення новорічних свят у закладі теж має свої особливості. Якщо для учнів 5-8 класів ставиться завдання підготувати колективний шоу-номер, в якому всі учні класу є героями однієї казки, книжки чи одного фільму, то старшокласники готують виступ команди КВК на задану тему з візитівкою та музичним домашнім завданням. Підготовка до такого заходу дає можливість об’єднати класний колектив, проявити максимум креативності, зробити довгоочікуване свято по-справжньому яскравим. Останнім часом для створення візитівок команд КВК старшокласники активно використовують відеопрезентації  з колажами,  відеоролики. Проводячи попередньо складну технічну роботу, учні розвивають таким чином свої режисерські, операторські здібності, набуваючи необхідних навичок роботи з сучасною технікою.


Новорічні свята

Одним із найважливіших свят в гімназії є вечір зустрічі «Єднаймося, гімназійне братство!», що відбувається кожного року в суботу другого тижня лютого. Підготовка до цього заходу починається з пошукової акції «Випускник», в якій беруть участь старші класи гімназії. Учні одинадцятого класу шукають і запрошують випускників-ювілярів та їхніх вчителів, готують архівні відео та фото-матеріали, концертну програму, яка  вже традиційно складається з номерів-спогадів (ремікси на виступи ювілейних випускних класів), а також цікаві інтерв’ю та конкурси («Музей забутих речей», «Вгадай автора» (за творами випускників) і т.і. Крім того, протягом вечора ми намагаємося максимально відтворити атмосферу дитячих років наших випускників на різних рівнях відчуттів. Перед святом вони збираються в своєму класі, де на вчительському столі лежить їхній класний журнал та літопис, а на стінах розміщено колажі з творчих робіт та фотографії. В класі вже чекає класний керівник,  заходять вчителі, які навчали. Ця атмосфера згодом переноситься до актового залу. Перед виходом кожного класу у формі «Новини року» згадуємо найважливіші події випускного року, фоном звучить популярний хіт того часу, далі гості можуть побачити рідкісне архівне відео, пізнати себе в десять-сімнадцять років, згадати найцікавіші свої виступи, переглянувши номери-спогади, а пізніше і поділитися здобутками та своїми спогадами. Завершується вечір піснею від вчителів та спільним виконанням гімну гімназії. На вихід вчителів весь зал піднімається за якоюсь внутрішньою командою – командою молодих захоплених сердець. Сльози радості і надзвичайне духовне єднання – обов’язкові супутники наших теплих зустрічей.

Зустріч із випускниками 

А далі – і чудове Свято Весни – «чоловічі» концерти до Міжнародного жіночого дня та День дублера, і День вишиванки, і День кольору, і День театру, День прощання з дитинством, весняний День здоров’я, найважливіше свято підведення підсумків «Віват, гімназіє!», Свято останнього дзвоника з чудовим прощальним вальсом, випускні вечори з гімназійними «капустниками» 

День прощання з дитинством